modlitba

Můj pane – jsem tvor samostatný a mnoho nežádám.

Snad jen kdybys měl trochu lásky a tepla nazbyt, ocenila bych tvůj dar.

Když jednou si mě vybereš a do svého domu měpustíš, prosím nenech mě strádat.

Krm mě tak, jako bys krmil svého přítele, protože já jím jsem.

Nevrtím radostí ocasem, ani ti neolížu tvář, to ale neznamená, že nedokáži milovat a trpět. Miluji tvoje kroky svou tichou láskou. Každou tvou maličkost ocením předením.

Netrpělivě čekám každý den, kdy se vrátíš domů. Jsem tvým skutečným přítelem, proto mi můj pane prosím neubližuj, nebij mě, netahej mě za ocas, ani mě nepolévej vodou. Také tě můj pane prosím, abys mi nenechal odstranit drápky, jsou  mou jedinou zbraní, jak se můžu bránit, pokud se dostatnu do potíží. Nestříhej mi vousky, mám v nich hmatové buňky, které potřebuji k lovu.

Hlaď mě a laskej, mnohonásobně se ti odměním. Starej se o mě dobře a já s tebou budu spokojeně žít mnoho let. Budu s tebou sdílet tvé radosti a strasti, tvé zdraví i nemoci. Budu tvým jistým přítelem, když se k tobě každý obratí zády.

A jednou až zestárnu a moje tělo už nebude tak hbité, prosím tě,můj pane, neodháněj mě pryč od sebe, protože moje srdce je pořád stejně a patří jen tobě. A až jednou usnu a už se nevzbudím, prosím ještějednou mě pohlaď a nezapomeň na malého přítele, který tě zbožnoval a den co den předl na tvém klíně. A já budu doufat, že se mi podaří alespoň ještě v jednom ze svých devíti životů, se vrátit právě k tobě.